
Egyébként csak két sablont használtam, az egyik pl. gumikerék mintázatú, ezt azért lehetett variálni. A sablonokat felvágtam kisebb darabokra, mert így könnyebb velük dolgozni, mindjárt kiderül miért.

A sablonok hátulját ragasztósprayvel fújtam át, ennek köszönhetően az nem fog elcsúszni az anyagon és a festék sem fog alámenni! Ezt a fázist tényleg ne spóroljátok meg, a spray megéri, mert nagyon sokáig elég, a sablon többször is áthelyezhető így, sőt elmosás után is megtartja öntapadós tulajdonságát!

A sablonokhoz még egy sima öntapadós fóliát is használtam (ez a fotón a sárga színű oracal), hogy még csak véletlenül se menjen oda festék, ahova nem szeretném! A minták felfestésével alulról felfelé haladtam soronként... Nagyon fontos, hogy a textil alá kerüljön védőfólia, mert a szálak közt átszivároghat a festék és megfoghatja az anyag többi részét is, szóval FÓLIA!

A festéshez kisméretű szivacsecsetet használtam, ezzel a legkönnyebb dolgozni. Minden egyes sablon felemelés után rögtön hajszárítóval meg is szárítottam az adott szakaszt, hogy tudjak tovább haladni, mert a ruhát ugyebár még forgatni is kellett.

Két fontos dolog van még, amire figyelni kell! Az egyik, hogy a minták egymással párhuzamosan fussanak, ne legyen kisebb-nagyobb távolság két sor között. Ezért a sablont nagyon precízen rakjuk fel, mert ezt nem lehet kijavítani. A másik, hogy előfordulhat, hogy a minta pont nem jön ki körbe... hát az pech, de kis trükkel lehet ezen is segíteni: először is az utolsó szakasznak hagyjunk kb.10-15 cm-t és nézzük meg, hogy a sablonunk mennyire tér elne... 1-1.5 cm-t eltérést az anyag óvatos széthúzásával észrevétlenül ki lehet küszöbölni és apróbb minta esetén működik a dolog (nekem két sornál kellett ezt alkalmaznom).

A végén az anyag visszáján, legmagasabb hőmérsékleten átvasaltam az anyagot ezzel fixálva a festéket.

Az eredeti terv szerint a dekoltázs részre is került volna minta, de mivel a pántos résznél összehúztam az anyagot (és nem szabtam), ezért a minta hullámos lenne a széleken, ami a folytonosságát, precízségét megtörné, így végül oda nem került, pedig amúgy nagyon lendületben voltam :P

A ruha felvéve pedig így fest:
A ruha szabásáról és a pántok színezéséről ITT olvashattok!


A ruhához persze lehet készíteni hozzá passzoló hajbavalót is! Én ugyanabból az arany műbőrből vágtam egy önmagába beakasztható darabot, amiből a ruhapántra és a kötőre is került:
A ruha szabásáról és a pántok színezéséről ITT olvashattok!
uhh de jó lett! A képek is nagyon jók! :)
VálaszTörlésNagyon klassz lett! :)
VálaszTörlésNagyon klassz lett! :)
VálaszTörlés